Portrety Szczęścia

Podczas dotychczasowych podróży poznaliśmy mnóstwo osób. Udzielały nam pomocy, dobrych rad, czy nawet dawały nam dach nad głową. Poznawaliśmy ich historie. Często to zwykła proza życia, czasem niesamowite opowieści. Zaprzyjaźnialiśmy się. Nie są to oczywiście znajomości, które przetrwają próbę czasu i odległości. Sprawiały jednak, że wielokrotnie czuliśmy się w obcych nam miejscach jak w domu, jak wśród przyjaciół.

Podczas tej podróży chcielibyśmy spisać te historie. Sportretować naszych przyszłych przyjaciół. I rozmawiając z nimi, spytać: czym jest dla nich szczęście? Co czynią, aby być szczęśliwymi?

Zamierzamy przeprowadzić  wywiady z osobami z ponad 40 krajów, dołączając do nich portrety naszych rozmówców. Z pewnością spotkamy kompletnie różnych ludzi, od bogaczy po osoby ledwo wiążące koniec z końcem. Czarnych, białych, żółtych, czerwonych, młodych, starych, ładnych i tych trochę mniej, mądrych, cwanych. Każda z napotkanych osób będzie definiowała szczęście inaczej i poszukiwała go na swój sposób.

Czy uda nam się stworzyć uniwersalną definicję szczęścia? Czy coś takiego w ogóle istnieje? Śledząc nasze losy przekonacie się razem z nami!